A WSET Level 1 in Wines tanfolyam azok számára megfelelő, akik most ismerkednek a borok világával. Nincs szükség semmilyen előzetes, borral kapcsolatos tudásra, viszont a tanfolyam kimondottan ajánlott mindazoknak, akik lelkesednek a bor iránt, és strukturáltan, rendszerezett módon szeretnének tanulni kedvenc italukról. Továbbá ezt a tanfolyamot ajánljuk azoknak is, akik a későbbiekben borral szeretnének foglalkozni, akár kereskedőként, a vendéglátásban vagy borászatokban.
Ha szeretnéd bővíteni az elméleti tudásodat és magabiztosan vásárolni, beszélgetni a borról, ezen a tanfolyamon megkapod az ehhez szükséges tudást. Sőt, a barátaid előtt is magabiztosabban fogod csillogtatni a borokról újonnan szerzett tudásodat.
Számos szőlőfajtát, borvidéket könyvekből, szaklapokból, honlapokról is megismerhetünk, viszont a borkóstolást nem lehet megtanulni könyvekből. Ehhez szükségesek a gondosan kiválasztott borok és a tapasztalt, hozzáértő oktatók.
Csatlakozz tanfolyamunkhoz, és ismerkedj meg azokkal az emberekkel, akik osztják a bor iránti lelkesedésedet, és fesztelen, barátságos környezetben szeretnek tanulni!
A tanórák száma 8. Ezt a képzést el lehet végezni WSET Level 1 in Wines online távoktatásban is. Amennyiben elég biztos vagy tudásodban, akkár kezdheted a WSET Level 2 in Wines tanfolyammal is.
WSET Level 1 in Wines tanfolyam tartalma:
- Miként kell leírni egy bort a WSET alapfokú rendszeres megközelítés (SAT) alapján
- Melyek a legfontosabb bortípusok és -stílusok
- Melyek a borstílust meghatározó tényezők
- Melyek a világ legfontosabb szőlőfajtái
- Melyek a legfontosabb borelnevezések
- Miként igyál felelősségteljesen
- Miként kell tárolni és felszolgálni a bort
- Melyek az étel-bor párosítás alapjai
Tandíj: € 220.
Figyelmébe ajánljuk, hogy a pótvizsgák és a vizsgáról való indokolatlan hiányzás többlet költséggel járnak.
Pótvizsga díj : €80
Vizsgáról való hiányzás: 150 lej
A beiratkozás a tandíj kifizetése után lesz végleges.A tandíjat átutalással vagy bank kártyával lehet kifizetni.
Mit tartalmaz a tandíj?
- Angol tananyagcsomagot (könyv, munkafüzet, kóstolási segédlet)
- Elméleti képzést és a borok megbeszélését
- Lehetőséget 12 bor kóstolására
- Buborékmentes ásványvizet
- Borkóstolási jegyzeteket
- Vizsgadíjat
Vizsga WSET Level 1 in Wines tanfolyam
A tanfolyam magyar vagy angol nyelvű vizsgával zárul. A feladatlap 30 db feleletválasztós tesztkérdést tartalmaz, melyek legalább 70%-ára helyes választ kell adni a vizsga sikeres teljesítéséhez
A sikeres vizsga után a tanfolyam végzők megkapják a WSET oklevelet és egy kitűzőt.
Jelenleg, az vizsgák kizárólag online lehetségesek, otthonról vagy az irodából. A vizsgázók felügyeletét a Remote Invigilation technológia biztosítsa. Itt megtekinthető a működése, részletes leírás pedig itt található: Candidate Joining Instructions.
Jelentkezési feltételek
A jelentkezőnek a 18. életévét kell betölteni a tanfolyam kezdete előtt. A WSET Level 1 in Wines tanfolyam elvégzése nem feltétele a WSET Level 2 in Wines and Spirits tanfolyamon való részvételnek.